fbpx

Допомога тим, хто зараз в Україні

Допомога тим, хто зараз в Україні - Boost InGame Job

У цьому матеріалі ми зібрали важливу інформацію, яка допоможе в екстрених ситуаціях мешканцям України – від пошуку найближчого бомбосховища та тимчасового житла до інформації про безпечні дороги та психологічну підтримку. Усі дані зібрані з різних джерел та регулярно оновлюються.

Матеріал оновлено 9 березня

!!! Ще один ресурс для тих, хто в Україні хоче виїхати https://infohelpua.com/.

!!! Сервіс, який допомагає біженцям з України знайти житло в Європі
icanhelp.host

!!! Час очікування на межі – відстежувати тут!

!!! Дуже добрий сайт: як виїхати з України та що далі.

Інформація для чоловіків

Зауважте, що воєнний стан, запроваджений у країні, забороняє чоловікам від 18 до 60 залишати межі країни. На деяких контрольно-пропускних пунктах цього дотримуються, на деяких ні — наразі це справляє враження лотереї. Окрім того, очікується, що незабаром президент підпише указ про ЗАГАЛЬНУ мобілізацію. 

Винятки щодо обмеження на виїзд з України ачоловіків від 18 до 60 років на термін дії воєнного стану включають осіб, які мають:

 • документ про відтермінування призову на військову службу та внесення на особливий військовий облік або висновок військової та медичної комісії про непридатність до служби. 

Окрім того, обмеження не розповсюджується на осіб, які:

 • утримують трьох або більше дітей віком до 18 років, самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, виховують дитину з інвалідністю, прийомні батьки, опікуни, а також ті, близькі члени родини яких загинули чи зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Список бомбосховищ

Нижче посилання на карти українських міст з відмітками місць, де можна сховатися від снарядів та авіабомб. Головне – порятунок життя. По можливості візьміть із собою документи, теплі речі, воду, їжу та медикаменти.

КиївМаріупольРівне
ЛьвівЧерниігівЖитомир
ХарківЛуцькЧернівці
ОдесаПолтаваЗапоріжжя
ДніпроТернопільЧеркаси
Івано-ФранківськВінницяМиколаїв
КроповницькийУжгородСуми
ХерсонХмельницькийДонецьк
Луганськ

Тимчасове житло в Україні

Тисячі людей терміново біжать у безпечні райони країни. Щоб швидко орієнтуватися на місці та знайти житло для себе та близьких, використовуйте сайт для пошуку тимчасового укриття. В агрегаторі зібрані пропозиції щодо житла в Україні та інших країнах.


Важливо! На цьому ж сайті можна розмістити оголошення про своє житло, якщо ви готові допомогти з ночівлею. Використовуйте кнопку «Надати житло».

Зв’язок

Використовуйте зарядки для телефонів та пауербанки. По можливості робіть повний заряд мобільних та переносних батарей, щоб максимально довго залишатися на зв’язку.

Евакуація

Якщо вам потрібна допомога в евакуації, заповніть форму. Основний канал зв’язку – @VolunteerFBC в телеграм. Цим контактом також слід скористатися, якщо ви в Києві та інших місцях, звідки вибратися складно (для оперативності відразу заповнюйте форму).

!!! Стара форма не працює, але є інша форма (англійською).

!!! Платформа із вакансіями в геймдеві InGame Job запустила ініціативу допомоги спеціалістам ігрової індустрії з України. Ця форма для фахівців в Україні, яким потрібна допомога із релокацією.

 • Моніторинг черги на кордоні
 • Потяги

  Найшвидший варіант зараз – поїзд. На евакуаційних поїздах масово вивозять людей. Щоб забрати максимум мешканців, люди розміщуються на сидячих місцях у купе та стоячи в коридорах. Актуальна інформація з евакуації на поїздах публікується у каналі в Telegram та у групі в Facebook.

  Важливо! З Перемишля до Чехії почали ходити безкоштовні поїзди з 26 лютого (перший поїзд о 7:45 ранку). До польського Пшемишля можна пробувати діставатися навіть поїздами з Києва та Львова. Візи не потрібні, квитки не треба купувати.

  Автобуси

  В цій таблиці оновлюються доступні рейси автобусів та поїздів з Києва та Львова на найближчі дні. На даний момент інформація давно не оновлювалася, але є контактні телефони.

  За телефонами нижче можна отримати інформацію про автобуси у різних містах:

  • Автобус з Києва +380939888008 (перевірено)
  • Автобус із Одеси (перевірено)
   • +37378368888
   • +37378348888
   • +380989988378
   • +380673018689
  • Автобус Харків (не перевірено)
   • Viber / Whatsapp / Telegram +373 69 77 69 88
   • Viber / Whatsapp / Telegram +373 69 77 33 44

  Автомобілі

  Щоб знайти машину для виїзду із міст України, використовуйте чат в телеграм (машини до Польщі) або заповніть форму на спеціальному сайті. На цьому ж сайті можна запропонувати свою участь як водій або іншу допомогу.

  Домовляючись з водієм, обговоріть оплату пального – бензин продають по 20 літрів на машину, тому вам доведеться зробити кілька зупинок на заправках. На жаль, час у дорозі значно збільшується. Якщо раніше на поїздку ви витратили б 8 годин, зараз шлях може зайняти 2-3 доби. Точний час важко передбачити заздалегідь через пробки на виїзді та в’їзді до міст, через проходження КПП, через черги за бензином. Також необхідно дотримуватися комендантської години і планувати час для пошуку ночівлі. Будьте готові до тривалої подорожі.

  Тут можна знайти контакти водіїв в Україні і в Польщі.

  Група, яка організовує автоперевезення.

  Телеграм для пошуку людей, які допоможуть виїхати з України.

  Безпечні дороги

  Плануючи маршрут, намагайтеся дізнатися останні новини про ту чи іншу територію. Для цього використовуйте посилання:

  • Чат в whatsapp, де обмінюються актуальною інформацією про безпечні дороги в Україні. У групі прокладають маршрути маленькими дорогами. Тут можна отримати інформацію від учасників на різних етапах шляху. Можна відправити своє місце розташування – адміни моніторять новини, що відбувається навколо.
  • Координация дорог (потрібний запит доступу)

  Допомога та вакансії

  Люди з усього світу готові допомагати українцям у біді. Нижче перераховані сервіси та чати, що діють, в які можна звертатися або залишати свої контакти.

  • mapahelp.me – інтерактивна карта, де люди та організації можуть допомогти якоюсь послугою біженцям з України (Україна, Білорусь, Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія, Нідерланди, Німеччина, Грузія, Туреччина, Молдова). Заполніть цю форму, щоб додати свою організацію/місце на карту.
  • Бот в телеграм, який підкаже як вести себе в екстреній ситуації, надасть телефони рятувальних та аварійних служб та надасть іншу корисну інформацію.
  • Корисні телеграм-боти: @freebelaruscenter_bot і @PartyzankaBot
  • Беларускім дзеячам культуры: @by_culture_bot і belcultfond@gmail.com
  • Допомога геймдев-спільноті з Польщі. Open call для українських CG-артистів від Televisor Studio. 8Bit також пропонують вакансії для українських рекрутерів та інших геймдев-фахівців із релокацією до Польщі. Пост із вакансіями можна знайти тут. Ще варіанти допомоги від польських колег – у закритій групі Polski GameDev.
  • Підтримка розробників в Україні. Геймдев-студія з Данії готова допомогти українським колегам та всім, хто потребує різних питань: зустріч на кордоні, фінансова допомога, місця для проживання, інформація про роботу та візу.

  Психологічна підтримка та медичні консультації

  У ситуації високого стресу важливо дбати про свій ментальний стан. Зараз важливо не лише об’єднуватися та підтримувати одне одного, а й вчасно звертатися по допомогу. Тут будуть посилання на психологів, які надають консультації безкоштовно або на інші підтримуючі проекти:

  • ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПРОЕКТ WIOS (консультації психологів) – допомога для будь-якої людини, незалежно від громадянства та місця перебування. Три перші консультації безкоштовні. Робота проходить дистанційно (виберіть комфортний формат: скайп, вотсап, телеграм, чат та ін.).
  • psy.for.peace (консультації психологів) – допомога від психологів на індивідуальний запит. Для початку напишіть у телеграм-бот, вам підберуть відповідного спеціаліста. Також у проекту доступний чат безкоштовної психологічної допомоги.
  • Групи емоційної підтримки – телеграм-канал, який допомагає пережити тривогу та інші стани у складній ситуації.
  • Медична та психологічна допомога українцям еЗдоровье – ресурс допомагав українцям з медичними консультаціями, мешканці України також можуть отримати анонімну віддалену мед консультацію у фахівців.
  • Безкоштовна психологічна допомога для всіх

  Leave a Reply