fbpx

Як джунам влаштуватись на роботу під час війни? Рекомендації Pingle Game Studio

Якщо раніше кандидати віддавали перевагу пропозиції “де більше платять” або є якісь цікаві "плюшки", то зараз більше ціниться стабільність в компанії.

Публікуємо роздуми та рекомендації про процес найму в умовах війни від Дарії Дерябіної, IT-рекрутера Pingle Game Studio.

Як джунам влаштуватись на роботу під час війни? Рекомендації Pingle Game Studio - Boost InGame Job

Як змінився процес найму працівників в умовах війни 

Ми не очікували, що війна таки станеться, але заздалегідь розробили план дій відділу: сповістили кандидатів, з якими були в комунікації, про подальші дії компанії, та перенесли співбесіди, які були заплановані на 24 лютого і пізніше. Як тільки рекрутери та кандитати опинилися у відносній безпеці, ми продовжили процесс, але робота нашого відділу не зупинялась ані на день. І кандидатам, і нашим людям була потрібна фізична і моральна підтримка. 2 тижні ми не займались рекрутингом, а виконували ролі рієлторів, логістів та центру моральної підтримки…Також за цей час відкрили новий офіс у Львові для комфортної роботи. Цього разу при виборі приміщення був додатковий критерій – наявність укриття. 

Та зараз вже налагодили всі процеси – в тому числі процес найму.

Порівняно з довоєнним періодом, все більше кандидатів шукають віддалену роботу, всі роз’їхались по Україні та за кордон, в пошуках безпеки для себе та рідних.

Як в кандидатів, так і в компаніях з’явився додатковий критерій в прийнятті рішень по офферу – позиція щодо вторгнення окупантів.

Українці звільняются з компаній, які продовжують працювати з росією або зберігають нейтралітет під час війни. Якщо раніше кандидати віддавали перевагу пропозиції “де більше платять” або є якісь цікаві “плюшки”, то зараз більше ціниться стабільність в компанії.

Як і раніше, ми в Pingle стабільно працюємо та розширюємо команду, щоб разом робити неймовірні проєкти.  Стосовно навчання, в Pingle вже давно розроблена і працює система менторства та розвитку працівників. Наприклад, ми набираємо С++ розробників, які бажають перейти у Game Dev, та допомагаємо освоїти Unreal Engine для подальшої роботи.

Українське ІТ вже оживає і повертаються пропозиції для джуніор-спеціалістів, ми, наприклад, минулого тижня знайшли  в команду нового Junior QA.

Проте найкращою можливістю для джуніор-спеціалістів є інтернатура з подальшим працевлаштуванням. Це і поглиблене навчання і стажування водночас, яке дозволяє без надмірного стресу почати роботу. Взимку в Pingle закінчилась інтернатура в напрямку Unreal Engine і кращі інтерни вже працюють у нас. А зараз у нас починається інтернатура в напрямку Tech Artist – бажаючі подають заявку, і потім найкращі кандидати навчатимуться онлайн. 

Як джуніор-спеціалісту скласти гарне резюме і пройти співбесіду

Для початку можна скористатися готовими шаблонами резюме на сервісі canva. Заповніть профільну інформацію, яка стосується бажаної вами посади, вкажіть курси, де навчались, та якими технологіями володієте (тут важливо бути чесним;)) Якщо ви вже мали досвід роботи або власні проєкти, розпишіть трохи про них, якщо ні, то додайте трохи інформації про себе.

Напевно зараз, як і раніше, залишаються популярними такі ресурси з пошуку роботи: dou.ua, djinni.co та ingamejob.com для Game Dev напрямку. Не забувайте самостійно шукати вакансії та компанії, які цікаві саме вам, та надсилати резюме.

Напевно скажу найбанальнішу річ – найбільша помилка джуніор-спеціалістів під час співбесід – це перехвилюватись і позабувати відповіді на всі питання. Якщо ви вже зробили круте тестове і вас запросили на співбесіду – трошки віри в себе, будьте відкриті і все вийде, а якщо заплутались на питанні, постарайтесь пройти по логічному ланцюжку та відповідь обов’язково згадається. 

Підготуйтесь до співбесіди, є сенс пригадати теоретичну базу і підготувати свої питання – все, що вам цікаво про роботу в компанії. Також, якщо це онлайн співбесіда(а зараз таких майже 90%), заздалегідь перевірте якість зв’язку, чи нормально працює техніка, та знайдіть зручне місце, де вас не потурбують і нічого не відволікатиме. А загалом, просто майте гарний настрій та постарайтесь менше нервувати. Всі ми колись були початківцями. 

На жаль, за теперішніх обставин вже стало нормальним проводити співбесіду з людьми в укритті та під вий сирени, сподіваюсь, скоро війна закінчиться, і ми повернемось до більш комфортного формату спілкування в офісі.

Leave a Reply