fbpx

Як розвивати кар’єру в GameDev та змінити роботу

Глобально, світ змінився. Тепер він непередбачуваний, неспокійний, нелінійний, швидкоплинний. Наші скіли мають відповідати сучасності. Те, що було раніше, вже не працює. Змінюйте стратегію, постійно розвивайтеся, здобувайте нові компетенції, глибоко копайте, демонструйте гнучкість та стійкість. Не має значення, чи ви експерт із досвідом у 10 років чи перший рік у професії – ці правила діють для всіх.
Як розвивати кар’єру в GameDev та змінити роботу - Boost InGame Job

Звільнитись не можна залишатись. Обрати, куди саме поставити кому в реченні, доволі складне питання, враховуючи ситуацію на ринку у 2024 році.

Наталія Ткаченко, Lead Recruiter компанії QS Games, поділилась корисними порадами й відповідями на популярні питання про пошуки роботи та розвиток кар’єри в контексті сьогодення. 

Як розвивати кар’єру в GameDev та змінити роботу - Boost InGame Job

Еволюція рекрутингу за останні два роки

У 2022 році ринок ІТ та GameDev індустрії змінив правила гри. В Україні вперше за 10 років найм працівників у цій сфері впав на 13%. Право обирати перейшло на сторону компаній, a кандидати неочікувано опинились на лаві запасних, де кожен бажає бути обраним. Щоб взяти першість у марафоні працевлаштування, потрібно знати нові правила та адаптуватись до них. Я була по той бік барикад, адже саме в березні 2022 року перейшла в нову компанію. Не потрібно боятись змін, нарощуйте свою експертизу та компетенції, качайте професійні м’язи.

Стратегії та поради для успішної конкурентоспроможності у 2024 році 

Перш за все, потрібно усвідомити контекст, в якому ми живемо. Глобально, світ змінився. Тепер він непередбачуваний, неспокійний, нелінійний, швидкоплинний. Наші скіли мають відповідати сучасності. Те, що було раніше, вже не працює. Змінюйте стратегію, постійно розвивайтеся, здобувайте нові компетенції, глибоко копайте, демонструйте гнучкість та стійкість. Не має значення, чи ви експерт із досвідом у 10 років чи перший рік у професії – ці правила діють для всіх.

Як розвивати кар’єру в GameDev та змінити роботу - Boost InGame Job

Створення вигідного образу: Як виділитися серед інших кандидатів і збільшити свої шанси на отримання пропозиції 

Підлаштовуйте своє резюме під кожну вакансію, на яку відгукуєтеся. Адаптуйте інформацію про ваші досягнення, ключові результати та попередній досвід відповідно до вимог, вказаних у конкретній вакансії. Нехай кожне слово у вашому резюме говорить: “Я маю саме ту експертизу, знання і навички, які допоможуть закрити ваші бізнес-потреби”. Все, що не відображає цього – прибирайте та змінюйте. 

Як розвивати кар’єру в GameDev та змінити роботу - Boost InGame Job

В Інтернеті зараз можна знайти безліч порад та шаблонів для складання резюме. Проаналізуйте їх і складіть своє ідеальне резюме. З основного – воно має бути не довшим за 2 сторінки, структурованим та візуально зрозумілим із перших секунд взаємодії з ним. 

Будь-який процес у житті потребує нашої енергії та часу, і пошук роботи не  виключення. На шляху до отримання робочої пропозиції потрібна дисципліна, час та системний підхід. Професійно оформіть сторінку на LinkedIn, проявляйте там активність, збільшуйте мережу контактів, публікуйте експертні пости та діліться інформацією про те, що ви відкриті до пропозицій. Шукайте вакансії на всіх доступних ресурсах: LinkedIn, InGame Job, DOU, спільноти в Discord, Telegram, а також безпосередньо на сайтах компаній.  

Серед сотень кандидатів, з якими спілкувалась протягом усього часу роботи, я запам’ятала по іменах тих, хто вразив своєю підготовкою до співбесіди. Пам’ятаю кандидата на позицію Java Dev, який детально вивчив інформацію про компанію та її власників, переглянув технічний досвід команди на LinkedIn, поглибився у продукт та виявив кілька критичних недоліків. Під час спілкування висунув доволі вдалі пропозиції щодо їх вирішення. Думаю, фінал цієї історії зрозумілий для всіх: йому зробили оффер з максимально можливою ставкою по вакансії. 

Готуйтеся до співбесіди, продумуйте відповіді на можливі питання рекрутера. Їх перелік можна знайти в Google. Рекрутер оцінює не лише те, що ви говорите, але й як саме ви формуєте речення та висловлюєте свою думку. Не розповідайте занадто багато, особливо про те, що вас не запитували. Відповіді мають бути конструктивними, чіткими, не відхиляйтеся від теми. Випромінюйте впевненість у своїх словах, у собі, в тому, що впораєтеся із завданнями. Інтерв’ю – це своєрідний процес продажу. У вас є набір навичок та компетенцій, які компанія готова придбати. Якщо продавець невпевнено та сором’язливо пропонує товар, черга за ним не з’явиться. Завжди запитуйте розгорнутий фідбек. Він допоможе проаналізувати помилки та краще проявитися на наступній співбесіді.

Як розвивати кар’єру в GameDev та змінити роботу - Boost InGame Job

Ефективний супровідний лист: як здобути увагу рекрутера 

Супровідний лист – це козир у рукаві кандидата, яким часто нехтують. Вивчіть всю доступну в Інтернеті інформацію про компанію, її проекти, продукти, огляньте соціальні мережі і складіть лист. Він має бути не надто довгим – орієнтовно півсторінки формату A4, індивідуально написаний під цінності компанії, її культуру, вимоги, вказані у вакансії. Розкажіть у ньому, чому саме ця вакансія та компанія цікаві вам, як ваша експертиза підсилить команду, який попередній досвід допоможе виконувати задачі, які цінності компанії перегукуються з вашими. Лист не має повторювати інформацію, яка вже є у резюме. Добре, якщо у вашому супровідному листі невимушено прослідковується, що ви глибоко копали і знаєте про компанію більше, ніж написано на її сайті та у відгуках на DOU.

Читайте детальніше про компанію QS Games та перегляньте відкриті вакансії

Соціальні мережі: перевага чи недолік?

Працюйте над особистим брендом у соціальних мережах – це візитна картка 21-го століття. Якщо плануєте розвивати кар’єру в корпоративній культурі, звертайте увагу на те, що ви транслюєте через ваші соціальні мережі. У моїй практиці були випадки, коли наймаючі менеджери відмовляли кандидатам після перегляду їх сторінок в Instagram та Facebook.


Підсумовуючи, хочу зазначити, що незважаючи на непередбачуваність сучасності та постійні зміни на ринку, кожен ваш крок, кожна нова навичка й проаналізована помилка є важливим етапом у професійному зростанні. Поєднуючи таланти з наполегливістю, гнучкістю і системним підходом, ви обов’язково досягнете успіху! Головне – чітко усвідомлювати свою мету та задати цілі вашому кар’єрному компасу.

Leave a Reply