fbpx

Допомога біженцям з України

Допомога біженцям з України - Boost InGame Job

Ми зібрали інформацію та поради для тих, хто терміново переїжджає до Польщі, Грузії, Молдови, Румунії, Словаччини та інших зарубіжних територій. Правила перетину кордонів, пункти прийому біженців, поради щодо оформлення документів та облаштування у новій країні. Матеріали структуровані країнами, дані збираємо з різних джерел і продовжуємо оновлювати.

Оновлено 18 березня

Зміст:

Загальні корисні сайти

!!! Час очікування на межі – відстежувати тут!

!!! Дуже добрий сайт: як виїхати з України та що далі.

!!! Країни для релокації українців. Таблиця з детальною інформацією!

Польща

Головне

Усі прикордонні пункти Польщі з Україною відкриті. Станом на 25 лютого усі польські прикордонні пункти з Україною можливо пройти пішки.      

​​Скасовано всі ковидні обмеження для прийому біженців із України. Для в’їзду підійде будь-який документ, що засвідчує особу. Віза не потрібна.

Якщо у вас немає паспорта, вам оформлять процедуру перебування за згодою начальника прикордонної служби, це дає 15 днів легального перебування. За цей час можна подати заяву на перебування у Польщі (так, військовослужбовці прийматимуть заяви навіть без закордонних паспортів) або заяву на міжнародний захист.

До Польщі можна виїхати разом із домашніми тваринами без ветеринарних документів. Потрібно буде задекларувати їх на кордоні та зробити документи вже всередині країни. При перетині кордону з твариною без документів слід зазначити у декларації «zgodnie z procedura nadzwyczajna».

Якщо вам нема де залишитись в Польщі та потрібна допомога з житлом, то при заповненні документів НЕ вказуйте пункт призначення! Тому що далі ви будете перенаправлені до пункту допомоги, а звідти до житла. Як діє система розміщення (резидентура): держава забезпечує систематичний транспорт від кордону до пункту прийому. Там чиновники вказують місце проживання. Також держава забезпечує транспорт від пункту прийому до місця проживання.
Детальна офіційна інформація доступна тут і тут.

Міжнародний захист у Польщі

Міжнародний захист у Польщі має дві форми. Ви можете отримати статус біженця (суворіші критерії отримання) або додатковий захист (при видачі рішення враховуються менш суворі критерії). Докладніше про те, що дають ці статуси тут.

Білоруси та українці, які перебувають в Україні, можуть подати заяву про надання міжнародного захисту на кордоні з Польщею.

Міні-пам’ятка, як відбувається процедура подання документів на міжнародний захист тут. Процедура надання міжнародного захисту крок за кроком – тут.

Путівник для політичних емігрантів із Білорусі. Детальна інформація про отримання міжнародної захисту в Польщі на беларускай мове і на русском языке.

Щоб отримати додаткову інформацію про допомогу, можна використовувати гарячу лінію, зателефонувавши за цим номером +48 47 721 75 75 або написавши на електронну адресу: ukraina@udsc.gov.pl

Прикордонні переходи

Нижче перелік працюючих прикордонних переходів з Україною.

  1. Dorohusk – Jagodzin (дорожній)
  2. Dorohusk – Jagodzin (ж/д)
  3. Hrubieszów – Włodzimierz Wołyński
  4. Hrebenne – Rawa Ruska (дорожній)
  5. Werchrata – Rawa Ruska (ж/д)
  6. Korczowa – Krakowiec
  7. Przemyśl – Mościska
  8. Medyka – Szeginie
  9. Budomierz – Hruszew
  10. Zosin – Ustiług
  11. Dołhobyczów – Uhrynów
  12. Krościenko – Smolnica
  13. Hrebenne – Rawa Ruska
  14. Krościenko – Chyrów

Табори для біженців у Польщі

На карті зібрані всі табори для біженців у Польщі, що розташовані біля КПП. Ці пункти прийому біженців з адресами в одному списку нижче:

Як дістатися до Польщі?

Водії-волонтери допомагають дістатися як до кордону з Польщею, також можуть допомогти з транспортом від неї до потрібного місця чи табору біженців. Нижче різні варіанти для пошуку автомобіля або попутників:

  • Форма для людей, які потребують транспорту з України до польського кордону.
  • Трансфер від кордону з Польщею, необхідно заповнити форму
  • Список водіїв, які можуть зустріти після перетину польського кордону
  • Допомога в екстреній релокації з України.
  • Опитування тих, хто потребує перевезення до Польщі (вивчення запиту).
  • Форма для людей, які потребують допомоги по прибутті до Польщі (трансфер, проживання, юридична та ін).

Чати для пошуку попутників:

Житло, транспорт та гуманітарна допомога

Після прибуття в країну та оформлення документів, прийде час подбати про побут. Нижче корисні посилання, які допоможуть отримати інформацію про варіанти житла, дитячі садки, ветклініки і все, що необхідно спочатку.

Коди для використання в UBER для безкоштовного проїзду в Люблін та Жешув (можна використати один раз).

  • Поділіться із тими, хто перебуває на прикордонному переході у Хребенному, Будомєжі, Корчові, Медиці і потребує допомоги, щоб дістатись до Жешува кодом “POMOCPODKARPACKIE”.
  • Поділіться із тими, хто перебуває на прикордонному переході у Долобичеві, Дорогуську, Зосину та хоче дістатись до Любліна, кодом “POMOCLUBELSKIE”.

Вони зможуть скористатись безкоштовною поїздкою на Uber до цих міст. Ці коди можна застосовувати кілька разів.

  • Сайт з оголошеннями про пошук житла, транспорту та юридичної допомоги (можна отримати допомогу та запропонувати самому): https://ukrainesupport.net/uk/
  • Пошук житла: оголошення розміщені на карті для зручності пошуку: https://icanhelp.host/
  • У цьому гугл-доку в розділі “Польща” (підрозділ “ЖИТЛО”) є номери телефонів людей, які можуть надати житло/хостел.

Юридична допомога

Нотаріуси, які надають безкоштовну допомогу по засвідченню згоди батьків на перетин кордону дитиною із зазначеним опікуном або одним із батьків:

  • Люблін: Анна Угольник (Anna Kutnik): kutnik@notar.pl
  • Влодава: Яцек Терещук (Jacek Tereszczuk): tereszczuk@notar.pl
  • Хелм: Моніка Пшетоцька (Monika Przetocka): 825652255
  • Любартув: Ельжбета Прущак (Elżbieta Pruszczak): pruszczak@notar.pl
  • Ключборк: Kancelaria Notarialna Ewa Szydło, tel. 77 447 21 21, biuro@notariuszkluczbork.pl, www.notariuszkluczbork.pl

Юристи для України: группа в фэйсбуке

НОТАРІУСИ: БЕЗКОШТОВНЕ ПІДПИСАННЯ ДОКУМЕНТІВ, ПОТРІБНИХ ДЛЯ ВИДАЧІ ПАСПОРТІВ/ДОЗВОЛУ НА ВИВІЗ ДІТЕЙ ЗАКОРДОН

УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ ПЕРЕКЛАДАЧІ 

  • ТЕЛ.: +48  505 483 177
  • ТЕЛ.: +48 663 656 424
  • ТЕЛ.: +48 693 706 200
  • ТЕЛ.: +48 796 446 032 TEL: +48 571 274 471

Перекладачі Польської Жестової Мови (для глухих біженців): контакти перекладачів, інформація про мови, з якими вони працюють.

Канали:

Чати

Найактуальніша інформація «з перших рук» з’являється у чатах. Підпишіться відразу на кілька каналів на теми:

Біженцям

Волонтерам. Для допомоги біженцям на кордоні

Чат-боти

  • Free Belarus Center Bot – інформація з юридичних питань, гуманітарної та психологічної допомоги
  • PartyzankaBot – консультації для білорусів та українців з питань легалізації 

Грузія

Головне

У Грузію з України можна потрапити через Молдову чи Словаччину літаком зі Стамбула. Актуальна інформація з Грузії на каналі.

Житло та гуманітарна допомога

В таблиці готелів та волонтерів зібрані місця, де надають житло безкоштовно. Також житло спочатку можна знайти на airbnnb (myhome.ge, geo-home.com).

Гуманітарний ваучер на аптеку. Грузинські мережі аптек GPC та Pharmadepot виділяють усім українцям ваучер на 100 ларі (~30$). Для отримання, достатньо показати свій паспорт. Загалом на гуманітарні цілі, аптечними мережами виділено 1 мільйон ларі (близько 300 тисяч доларів).

Домашній інтернет в Грузії не завжди добрий. Краще одразу купувати сім-карту оператора Magti.
Телефон для консультаційної допомоги: Alexander Giorgidze +995599613113

Молдова

Головне

Надання притулку можна попросити на будь-якому пункті молдавського кордону, будь-якому відділенні поліції, а також в офісах Бюро міграції. Щоб попросити притулку досить устного прохання. Заповнити заяву вам допоможуть співробітники структури, до якої звернулися.

Інструкція про те, як попросити притулку

Для додаткової інформації ви можете звернутись до Правового Центру адвокатів за телефонами +373 60574848, +373 68828180.

Тимчасові центри для біженців у Молдові

У Паланці та Окниці працюють тимчасові центри для біженців. Їхня головна мета – надання базової гуманітарної, юридичної та продовольчої допомоги мігрантам.

У центрах діятимуть умови проживання строком на 72 години. Людям також будуть видані продуктові та гігієнічні набори. У центрах будуть працювати співробітники BMA, які подбають про їхню документацію, медичний персонал та соціальні працівники, які нададуть допомогу. Їх функціональність та безпека забезпечуватимуть IGSU та IGC разом з Управлінням з міграції та притулку.

Житло, транспорт та гуманітарна допомога

  • https://uarefugees.web.app/#/перевізки, розміщення, харчування, медичні послуги 
  • У Паланці та Каларашовці відкрилися два центри координації біженців, табори у північній та південній частинах українсько-молдавського кордону. Є також центр для біженців у Кишиневі, у центрі MoldExpo.
  • Moldtelecom пропонує безкоштовно передплачені картки на КПП на українсько-молдавському кордоні – https://bit.ly/33MeD4S
  • Штефан-Воде: компанія Purcari Wines пропонує прихисток для 20 родин – https://bit.ly/3t3AX2F

Румунія

Головне

В’їзд громадянами України до Румунії може здійснюватися на підставі туристичної візи та дієвого документа, який приймає румунська держава (необхідний паспорт та туристична віза, діє 3 місяці) або із запитом на надання притулку. Попросити притулку можуть у тому числі неповнолітні неповнолітні.

Статус біженця та додатковий захист надаються на невизначений термін. Заявник отримує тимчасовий документ, що засвідчує особу, від румунської влади. Детальна інформація румунською за посиланням.

Детальний сайт про отримання притулку в Румунії (англійською мовою): https://asylum.jrsromania.ro/

Люди, які прибувають до Румунії з України, незалежно від того, чи прибувають вони безпосередньо з України чи транзитом через Республіку Молдова, не будуть поміщені на карантин.

Картки для біженців (українською мовою) – офіційна інформація щодо в’їзду для громадян України, Росії та третіх країн; пункти розміщення біженців; інформація про права.

Регіональні центри розміщення людей, які шукають притулку

Щоб подати заяву на отримання статусу біженця в Румунії, потрібно звернутися до регіональних центрів розміщення осіб, які шукають притулку. Нижче список з точними адресами та контактами:

  • municipiul București, str. Vasile Stolnicul, nr. 15, bl. 13, sector 2, Телефон: 021/2408427; Fax: 021/2408510 E-mail: bucuresti.igi@mai.gov.ro
  • municipiul Galați, județul Galaţi, str. Săvinești nr.2, Telefon: 0236/323878; Fax: 0236/323884, Email: galati.igi@mai.gov.ro
  • municipiul Giurgiu, județul Giurgiu, Bulevardul 1907, телефон: 0246/215056; Fax: 0246/215055, e-mail: giurgiu.igi@mai.gov.ro
  • municipiul Timişoara, județul Timiş, Str. Armoniei nr.33, Telefon: 0256/421240; Fax: 0256/227.500 e-mail: timisoara.igi@mai.gov.ro
  • municipiul Rădăuți, jud. Suceava, str. Perilor nr.2, Телефон: 0230/564462; 0230/564463; Fax: 0230/564464 e-mail: radauti.igi@mai.gov.ro
  • Șomcuța Mare, jud. Maramureş, str. Cetății nr.1A, Телефон: 0262/280005; Fax: 0262/280004 e-mail: maramures.igi@mai.gov.ro

Румунська національна рада у справах біженців

office@cnrr.ro, https://www.cnrr.ro/

Контактна особа: Silvia Spurigan, silvia.spurigan@cnrr.ro

UNHCR Romania (UN Refugee Agency)

  • UN House, Bd. Primaverii 48A, sector 1, 011975 Bucureşti
  • Tel.: + 40 21 201 7872 / 73
  • Fax: + 40 21 210 1594
  • E-mail: rombu@unhcr.org
  • Call-центр (на WhatsApp) для інформації про притулок та інформації для українців (англійською, російською та українською). +4.0765.861.888

Житло, транспорт та гуманітарна допомога

Допомога тим, хто біжить з України в Румунію Група в Facebook.

Проживання

  • Притулок для 100 біженців пріоритет для сімей з дітьми Клуж/Альба +40731328817
  • Квартира для сім’ї біженців в Боча – +40740770047 Лівіу – https://bit.ly/35fmMzF 
  • Проживання для сім’ї, включаючи домашніх тварин, в Саку, Караш Северин. При необхідності також можна організувати транспорт – +40729717830 – https://bit.ly/3Is9rCt 
  • Hotel Golden Rose в Констанці пропонує проживання для українських сімей. Адреса: Strada Soveja 13, Constanța 900562, телефон: 0722 273 661. 
  • C&C Residence HOTEL – проживання + харчування на 10, безкоштовно для матерів та дітей з України +0738950072
  • Ștefan Mandach пропонує (обмежена кількість місць) проживання у своєму готелі в Сучаві та безкоштовне харчування в ресторані
  • Spartan в центрі міста, будь-який громадянин України, який пред’явить посвідчення особи, може отримати БЕЗКОШТОВНУ гарячу страву https://bit.ly/3shZeD2 
  • “Fight for Freedom “надає безкоштовний притулок біженцям в Україні в Сучаві https://bit.ly/3vvjSBJ.  
  • В Альбі мешканець пропонує проживання та харчування для 60 біженців у двох селах https://bit.ly/3MaPiDl 
  • У Тулчі Алекс Філіп надає s Casa Filip din Sarichioi українським сім’ям з маленькими та зовсім маленькими дітьми https://bit.ly/33Sqx 
  • У Фалтічень Hotel Angel Sofia  пропонує 2 номери зі сніданком
  • У Neamt County  Orange Valley  хоче запропонувати житло для кількох сімей
  • У Бістріцькому повіті , Tasuleasa Social може прийняти 20-30 біженців
  • На своїй території MagicHOME допомагає сім’ям з дітьми, пропонуючи притулок, їжу та засоби особистої гігієни  https://bit.ly/33R80OO  
  •  University of Bucharest (Університет Бухареста) має щонайменше 40 кімнат для студентів/викладачів, які потребують тимчасового або довгострокового проживання – https://bit.ly/3pnbPCTMpe@unibuc.Ro 
  • UAIC Iași надає кімнати, харчування, психологічні консультації для 50 студентів та викладачів з України https://bit.ly/35vq3KK 
  • Brăila  cazareucraina@primariabraila.ro  0040786763987. Безкоштовна гаряча страва ajutucraina@primariabraila.ro 0040787576637
  • Поблизуr Craiova, Dolj County  La Cismea Marsani пропонує житло та харчування для ~20 сімей з дітьми. За деталями звертайтеся за номером +40 749 152 805.
  • https://www.profi.ro/ajutor-ucraina/   Profi створив платформу, яка об’єднує волонтерів і людей, які потребують підтримки (їжа, проживання, медичні товари тощо)

Транспорт:

  • Компанія «Тарсін Радауті» надає безкоштовні проїзди автобусом громадянам України, які хотіли дістатися з Сірету до автовокзалу, залізничного вокзалу чи аеропорту – https://bit.ly/3HhXyxw 
  • ​​Romfour – transport international de persoane пропонує допомогу, щоб біженці могли дістатися до найближчих міст – https://bit.ly/3paZFgr  
  • Autonom Group  пропонує транспорт тим, хто потребує мобільності, намагаючись допомогти українським громадянам – трансфер з кордону, продовольчий транспорт тощо. Зв’яжіться через https://help.autonom.ro або електронною поштою help@autonom.ro .
  • Business Global Hub &  ADM Tur  пропонують безкоштовний транспорт з митниці Халмеу та Сігет до інших міст Румунії – https://bit.ly/3Io9Iq2 
  • Tabita Tour допомагає українцям безкоштовно дістатися від кордону Сірет до аеропорту та околиць Сучави. Також є знижки для українців, які бажають поїхати до Франції, Іспанії чи Італії. – shorturl.at/fzO26 
  • Vola.ro пропонує безкоштовні вирішення туристичних проблем для людей, які прибули до Румунії, включаючи безкоштовні квитки на літак в інші країни; Щоб сісти в літак, потрібен паспорт – https://bit.ly/3M54odd

Комунікації

  • Orange пропонує безкоштовний зв’язок в Україну та з неї, а також безкоштовні картки PrePay на прикордонних переходах Румунії – https://oran.ge/3BUaY1q 
  • Vodafone має безкоштовний роумінг в Україну та з України – https://bit.ly/3LYH4Ot

Продукти харчування та припаси

  • У Gura Humorului Mood Coffee пропонує гарячу страву- https://bit.ly/3pd0hSM 
  • У Бухаресті Асоціація Караджа Кантакузіно терміново збирає пакети товарів першої необхідності для українських біженців – https://bit.ly/3pgXesO 
  • SufletEȘTI з Onești готовий допомогти їжею/засобами гігієни тим, хто цього потребує – https://bit.ly/3vdqBjq 
  • У Бухаресті різні ресторани пропонують безкоштовне харчування для біженців  https://bit.ly/3pgXesO 

Підтримка догляду за тваринами

  • Patrocle House – Animal Rescue надає в Сучаві підтримку та допомогу домашнім тваринам українських сімей, які в’їжджають до Румунії через Сіретську митницю – https://bit.ly/3IknYjy 
  • У Яссах асоціація Save our Paws допоможе домашнім улюбленцям біженців https://bit.ly/35oYW40  
  • Taxi Iasi Isi – https://bit.ly/3Im1TkH 
  • Боротьба за тварин Baia Mare: https://bit.ly/3JRC7VB 
  • Patrocle Brasov Canine Excellence Club: https://bit.ly/3LYUPNa 

Підтримка щодо пошуків роботи 

Правова підтримка

  • Ференц Грігоре Тачу, адвокатська контора – безкоштовна правова допомога, тел.: +40729093823/+40763935851 contact@fgtlawyers.ro , Facebook: @fgtlawyers.ro

Медична допомога

Інше 

  • Анастасія Стаічу та Ромсталь розробили план евакуації для українців – https://bit.ly/3sdAnAa 
  • Богдан Танаша з  Casa Share пропонує 10 тон брикетів для вогню для таборів біженців: https://bit.ly/3sjewau 
  • Міська адміністрація Ясси організує збір коштів у кількох місцях – https://bit.ly/3pdbhiQ 
  • Студенська асоціація м. Марамурешу просить людей, що володіють українською, зв’язатися з ними для координації людей на кордоні – https://bit.ly/3hbK8se 

Інші ресурсі

Групи підтримки

Словаччина

Головне

Словаччина надає два типи захисту для людей із групи ризику:

  • притулок (форма постійного проживання на невизначений термін)
  • додатковий захист (вперше на один рік, якщо причини не зникають, може бути продовжено).

Сайт з офіційною державною інформацією: укр, англ, словак мови.

Уряд ухвалив рішення про те, що можуть прийняти 3000 біженців. Біженців із України на територію Словаччини пускають без віз. Телефон для консультаційної допомоги: +421918694136 (Ольга Семанчакова).

Щоб отримати допомогу в Словаччині (проживання, трансфер, гуманітарна, психологічна, інша) людям, які тікають з України, необхідно заповнити одну з форм:

Також корисна та актуальна інформація є в групі допомоги в Facebook.

ІНСТРУКЦІЯ ЩОДО ПРИБУТТЯ ДО СЛОВАЧЧИНИ

Наразі Словаччина має п’ять пунктів пропуску на кордоні з Україною довжиною 98 км – два для легкових автомобілів, один для пішоходів і велосипедистів та два для залізничного транспорту.

На кордоні з Україною функціонують усі прикордонні переходи, за винятком залізничного прикордонного переходу Чієрна-над-Тісоу – Чоп, де пасажиропотік є зупиненим

Актуальна інформація тут.

Кордонi:

1.Ужгород — Вишне Німецьке (багатосторонній, автомобіль, пішохідний (upd. 27.02); на 27.02 18:00 на пункті є волонтери з тентами з їжею та водою, вайфай; перехід займає 16 годин) Телефон: +380312649626 

2. Малий Березний – Убля (багатосторонній, на автомобілі до 3,5 тонн, пішки або велосипедом). Телефон: +421313522090

Якщо з тваринками, треба заповнити форму и взяти з собою на кордон:

Наполегливо рекомендуємо перед перетином кордону взяти проїзний документ, посвідчення особи (навіть прострочене), сертифікати підтверджуючі найвищий досягнутий рівень освіти (університет чи школа), ліки та найнеобхідніші особисті та цінні речі. Матеріальні припаси (одяг, засоби гігієни тощо) є в Словаччині. На кордоні є декілька гуманітарних/волонтерських організацій, які надають базову допомогу людям, які прибувають.

Допомога у Словаччині

Особи, що мають дійсний паспорт, можуть увійти у потяг навіть без наданого окремого місця.

Литва 

Головне

Жителі України з біометричним паспортом можуть приїжджати до Литви та перебувати там до 90 днів без візи. Міграційна служба не буде робити жодних дій, якщо громадяни України опиняться в Литві після закінчення терміну продовження посвідки на проживання або візи, навіть ті, хто отримав дозвіл на виїзд з Литви, можуть залишитися та чекати на подальшу інформацію від міграційної служби. Більш актуальну інформацію можна знайти на сайті Департаменту імміграції .

Жителі Білорусі також мають можливість отримати національну візу терміном на шість місяців та в’їхати до Литви у спрощеному порядку. У виняткових випадках ви можете подати заяву про притулок на прикордонних контрольно-пропускних пунктах (див. процедуру надання притулку). Детальнішу інформацію про процес переїзду можна знайти тут.

Перебуваючи у Литві на законних підставах, ви можете звернутися до Департаменту імміграції для подання заяви на отримання посвідки на проживання. Краще подати заяву на отримання посвідки на проживання, як тільки ви приїдете до Литви. Додаткову інформацію можна знайти на веб-сайті Департаменту імміграції.

Гаряча лінія Департаменту міграції, консультаційна допомога (час роботи 8:00 – 22:00): +370 5 271 7112

Центр реєстрації в Литві

Після прибуття до Литви слід звернутися до Центру реєстрації (вул. Прамонес 1Б, Алітус). Після реєстрації іноземці, які не мають місця проживання, будуть розміщені на тимчасове проживання (у муніципалітетах або приватних осіб), також в центрі буде доступний притулок.

Житло та консультаційна допомога

Щоб знайти житло для українських сімей з дітьми у Литві, необхідно заповнити заяву на сайті Національного координаційного центру підтримки волонтерів. Цей сайт допоможе знайти вільну квартиру або кімнату для біженців з України, там же жителі Литви залишають заяви про прийом жителів України, які тікають від війни.

Докладніше про релокацію до Литви українцям та білорусам.

Литва приймає біженців з України, через Польщу!
  • Гаряча лінія для українців (запропонуємо способи, як українцям дістатися до Литви): +370 526 40 200
  • https://stipruskartu.lt/ – платформа, де можна попросити допомоги з транспортом чи проживанням у волонтерів.
  • Міжнародний дім Вільнюс – інформація щодо переселення у Вільнюс, включаючи такі теми, як пошук роботи, житло, дитячі садки, школи тощо. Інформацію можна отримати за телефоном (+370 5 264 0200) та онлайн:  https://ihvilnius.lt/migration. Щодня з 7:30 до 21:00 (UTC+02:00) – сторінка також доступна російською мовою – https://ihvilnius.lt/migration-ru 

Ірландія

Головне

Скасовано візовий режим для громадян України, детальніше тут.

Люди, які розглядають можливість виїзду з України та поїздки до Ірландії, можуть протягом найближчого періоду зробити це без візи, якщо вважають, що мандрувати безпечно. У тих, хто їде до Ірландії без візи протягом цього періоду, буде 90 днів після прибуття, щоб врегулювати своє становище.

Контакты консульства: 353(01) 668 5189. 16 Elgin Rd, Ballsbridge, Dublin 4, D04 NY31

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Данія

Головне

За словами уряду, Данія прийматиме біженців із України. Конкретного протоколу ще немає.

Телефон для консультаційної допомоги: +45 31946727 (Наталка Гансен).

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Німеччина

Головне 

  • Гаряча лінія: 0049030500300. Телефон для консультаційної допомоги: 004901722684351 (Оксана Шоорлемер).

Статус біженця

ДОКУМЕНТИ: Паспорти (бажано закордонний), Свідоцтва про народження дітей.

КОРДОН: Якщо проходите польський, або будь-який інший кордок країни ЄС, але хочете оформити статус біженця у Німеччині,

НІЯКИХ ЗАЯВ про прийом як біженця не робіть! Інакше у Німеччині ви не отримаєте статусу біженця.

Однак, якщо у вас є низка причин (наприклад, родичі в Німеччині), ви можете написати заяву в будь-якій країні Дублінської угоди (Польща теж) і попросити передати її в потрібну країну, щоб вам надали притулок (Дублінська угода).

Умови в статусі біженця

– Вас розмістять у ЛЕА. Їжа безкоштовно, один раз на тиждень Кишенькові гроші 30-50 Євро.

– Відразу треба залишити заяву на прийом як біженець (називається Азюльантраг).

– У ЛЕА ви живете від 1 тижня до 1 місяця. Потім отримуєте Ауфентхальтсгештаттунг та переїжджаєте до гуртожитку.

Правила перебування, якщо термін безвізу ВЖЕ закінчується

Якщо Ви знаходитесь у БЕРЛІНІ і дозволений термін перебування закінчується 25 лютого 2022 року – Ви маєте право перебувати до 31 травня 2022 року без отримання додаткових дозволів

Увага! До 31 травня 2022 року документ для продовження перебування не потрібен. Тому записуватися на прийом до Державного офісу з питань імміграції не потрібно.

Працевлаштування не дозволяється.

Громадяни України, які перебувають ЗА МЕЖАМИ Берліна, повинні отримати інформацію від місцевих органів влади, відповідальних за законодавство про проживання (імміграційні органи).

Джерело:

Різні корисні сайти

Проживання

Великобританія

Головне

Телефон для консультаційної допомоги:: +447742088531 (Ольга).

Для громадян Великобританії, які потребують допомоги у переїзді сім’ї зі Львова.

Правила перетіну в статусі біженця

Станом на сьогодні 3 березня 2022, Велика Британія не має офіційно ствердженої програми про прийняття украйнських громадян як біженців, але розмови про це ведуться Наразі є спрощена схема отримання візи для тих, хто проживає в Україні але має родичів-громадян Великої Британії.

З 6 березня урядом Великої Британіі ухвалена “Українська сімейна схема”, яка дозволяє українцям-родичам британців та іноземців, які мають підтверджуючі документи для довгострокового перебування у Великій Британіі податися безкоштовно на візу яка видається на три роки; ця схема доступна українцям, які є близькими (діти, партнери, батьки якщо родич у Британії молодше 18 років) або дальнім (батькам резидентів або громадян Британії котрим більше 18 років, брати, сестри, онуки і т.д.) родичами громадян або українців, довгостроково перебуваючих у Великій Британії.

Документы:

Закордонний паспорт для кожного подорожуючего свідоцтва про народження закордонні паспорти дітей, які подорожують з Вами, та дозвіл другого з батьків на виїзд (якщо дитині до 16 років); сертифікат вакцинаціі від ковіду; валідна віза. Джерело.

Наразі візовий центр ВеликоЇ Британіі в Україні перенесено до Львова – (Bogdana Hmelnytskogo str., 176, Business Centre Lemberg) 

Можна також подаватись у Польщі – Rzeszow, Poland (uk. Warszawska 18, (35-205)) та інших сусідніх країніх – Молдові, Угорщині та Румунії 

Британське консульство в Україні – Address: Universytetska St, 1, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79602

Phone: +380 322 762 915

ПІДТРИМКА БІЖЕНЦІВ (ЮРИСТИ)

Тел: +44 20 7251 8383 email: info@ilpa.org.uk 

Тел: +44 20 7833 4433 email: info@bindmans.com 

Тел: +44 20 3375 7000 email: enquiries@farrer.co.uk

Тел: +44 33 3372 0409, online form

Допомога біженцям (благодійні організації)

  • Refugee Council –  рада біженців. Різноманітна підтримка, у тому числі финансова підтримка, працевлаштування, допомога ментальному здоров’ю і т.д. Телефон:  0207 346 1047 e-mail: rij@refugeecouncil.org.uk
  •  Scottish Refugee Council – так, як і позиція зверху, базується у Шотландії; Телефон: 0808 196 7274
  • Safe Passage UK – спеціалізується на допомозі покинутим дітям у Европі. Телефон: +44 77 5687 9276 e-mail: info@safepassage.org.uk
  • Coram Childrens Legal Centre – специалізується на допомозі неповнолітним з доп. міграційного проекту для дітей. Телефон: +44 77 5687 9276 e-mail: mcpadvice@coramclc.org.uk 
  • Joint Council for the Welfare of Immigrants (JCWI) підтримка з усіх питань щодо притулку і імміграції. Телефон: +44 20 7251 8708 e-mail: legal@jcwi.org.uk
  • Asylum Welcome –  різні послуги, включаючи консультації. Телефон: +44 77 84300683 email: advice@asylum-welcome.org
  • Helen Bamber Foundation and Asylum Aid – спеціалізується на допомозі покинутим дітям у Европі. Телефон: +44 12 203 058 2020 e-mail: reception@helenbamber.org
  • Refuweegee – спеціалізується на допомозі біженцям у Шотландії. Телефон: +44 141 391 3386 e-mail: enquiries@refuweegee.co.uk
  • Refugee Survial Trust – спеціалізується на допомозі біженцям у Шотландії. Телефон: +44 141 353 5602 e-mail: info@rst.org.uk
  • Govan Law Centre – спеціалізується на допомозі біженцям у Шотландії. Телефон: +44 141 440 2503 e-mail: m@govanlc.com 

Допомога біженцям (гуманітарні організації)

  • UK-Med – спеціалізується на медичному персоналі та медичній допомозі. займається мобілізацією. Телефон: + 44 161 275 7873 e-mail: enquiries@uk-med.org
  • Choose Love – спеціалізується на забезпеченні фінансуванням, волонтерами та різноманітній допомозі, e-mail: contact@choose.love
  • Ukraine Charity, UK – спеціалізується на допомозі сиротам та знедоленим дітям
  • British Ukranian Aid – спеціалізується на допомозі людям  з пораненнями та переміщеним через конфлікт, котрий тягнеться з 2014. Телефон: +44 88 5277 2904, e-mail: info@british-ukranianaid.org

Українські організації

Ментальне здоров’я і психологічна допомога

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Швеція

Головне

Телефон для консультаційної допомоги: +46 73 975 1715 (Зоряна). 

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Чехія

Головне

Для в’їзду до Чехії біженців із України не потрібна віза. З Пшемишля до Чехії почали ходити безкоштовні поїзди з 26 лютого (перший поїзд о 7:45 ранку). До польського Пшемишля можна пробувати діставатися навіть поїздами з Києва та Львова. Квитки купувати не треба, проїзд безкоштовний.

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Кіпр

Для українських туристів, що застрягли на острові, створено волонтерський штаб. Тут допомагають із житлом, їжею та багатьом іншим. Сайт – cy4ua.com. Телеграм-канал з актуальними новинами: https://t.me/help_ukrainians_cyprus

Кіпр на даний момент не надає статусу біженців українцям! Ми не рекомендуємо їхати сюди, якщо ви перебуваєте в Польщі чи Словаччині. Перебувати на Кіпрі можна 90 днів (якщо більше, санкцій не буде, як обіцяє уряд, але процедура поки що не прописана).

Для перетину кордону потрібен:

1. Біометричний паспорт, термін дії якого більше 3 місяців.

2. Якщо у вас біометричний паспорт, термін дії якого закінчується менше, ніж через 3 місяці – потрібен провіз. Провізу можна отримати в Посольстві тієї країни, де ви перебуваєте (в Україні провізу не можна отримати ні офлайн, ні онлайн).

! Якщо термін дії паспорта (біометричного або старого зразка) менше 3 місяців, його необхідно продовжити у Посольстві тієї країни, де ви знаходитесь.

Безвіз до 90 днів, після можна звернутися до міграційної служби та продовжити без санкцій до 180 днів (ЦЯ ПРОЦЕДУРА ЩЕ СТВЕРДЖУЄТЬСЯ)

Або подаватися на ВНЖ (для цього треба мати багато документів та грошей).

Вірменія

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Австрія

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Канада

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Швейцарія

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Фінляндія

  • Фінська імміграційна служба – офіційний урядовий веб-сайт для іноземців, які в’їжджають у Фінляндію: https://migri.fi/en/home 

Інструкція українською.

Юридическая помощь в Финляндии https://t.me/uafi2022 

Правила перебування у Фінляндії: https://ukrainians-in-finland.org/18a86093de294f34882c1762b4909ef7 

Транспорт

Найдешевший спосіб в’їзду в Фінляндію, ймовірно, паромом з Таллінн – Гельсінкі або Стокгольм – Турку або Стокгольм – Гельсінкі. Ви зможете заїхати на пором. Операційні поромні компанії: 

Літак зі знижкою
Біженці з України можуть прилетіти до Фінляндії із Гданська, Варшави, Кракова, Будапешта та Праги на літаках Finnair зі знижкою 95%! Для цього необхідно при покупці квитка запровадити код Ukraine95. Інформація перевірена на сайті www.finnair.com, все правильно. Прилетіти можна, не маючи закордонний паспортаж, підійде також свідоцтво про народження як документ.

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Південна Македония

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Латвія

Допомога в координації з можливостей проживання, транспортування та роботи в Латвії – Ернест Дженавс +3729480200, jenavs@gmail.com

Правила перетину на сьогодні 

Громадянам України не потрібна віза протягом перших 90 днів перебування в Латвії (тільки для власників біометричних паспортів).

Громадянам України також будуть видаватися довгострокові візи для забезпечення права на працевлаштування в Латвії.

Щоб дізнатися більше телефонуйте до Управління у справах громадянства та міграці

+371 67209400 (понеділок-четвер 8:30-16:00; п’ятниця 9:00-15:00)

Документи

Діючі проїзні документи, якщо це можливо.

Проте відсутність проїзних або медичних документів (довідки про щеплення, тест на COVID-19) не стане перешкодою для в’їзду.

Консульство

+371 67 243 082

Kalpaka bulvāris 3, Centra rajons, Rīga, LV-1010, Latvia

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Хорватія

Правила перетину на сьогодні

Українці можуть жити у Хорватії до 90 днів без візи із біометричним закордонним паспортом, їх не потрібно віднімати з 90 днів проживання у шенгенських країнах.

Правила перетіну в статусі біженця

Офіційний сайт не працює поки що, але є загальна інформація: у Хорватії заявники на притулок отримують підтримку від держави, соціальну допомогу у вигляді:

  1. харчування і житла;
  2. грошової допомоги на одяг, побутову техніку, дитячі речі та інше;
  3. медичного обслуговування (не відноситься до дорогих косметичних і стоматологічних операцій);
  4. вивчення мови;
  5. отримання освіти;
  6. освоєння нової професії або курсів підвищення кваліфікації.

Якщо у вимушеного мігранта є власні кошти, він може вибрати в Хорватії будь-яке місце для проживання (з дозволу МВС). Подати прохання на отримання статусу біженця можна без жодних документів, але в цьому випадку відсоток відмови збільшується. Тому вкрай бажано мати невеликий пакет документів:

  1. будь-який документ, що підтверджує особу;
  2. документальне підтвердження родинних зв’язків між заявником і прибулими з ним членами сім’ї;
  3. заяву на отримання статусу біженця;
  4. заповнену анкету.

Embassy of Ukraine to the Republic of Croatia. Консульська допомога українцям в Хорватії/Consular assistance

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Сербія

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Боснія і Герцеговина

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Франція

Як отримати притулок або карту тимчасового перебування, також англійська версія: https://www.infomigrants.net/en/

Інформація про можливості для біженців у цій країні буде доповнена.

Угорщина

Неурядова організація, яка допомагає шукачам притулку: Угорський Гельсінкський комітет, професійна та безкоштовна юридична допомога, від консультування до представництва. https://helsinki.hu/en/about/contact/. (+36 1) 321 4323, (+36 1) 321 4327, (+36 1) 321 4141, helsinki@helsinki.hu. Facebook: https://www.facebook.com/helsinkibizottsag

Інформація для людей, які тікають до Угорщини з України: 1) https://helsinki.hu/wp-content/uploads/2022/02/Hungarian_Helsinki_Comittee_Ukraine_Guide_2022_02_25_EN.pdf 2) https://helsinki.hu/wp-content/uploads/2022/02/Hungarian_Helsinki_Comittee_Ukraine_Guide_2022_02_25_UA.pdf

Угорська міжцерковна допомога https://segelyszervezet.hu/en/contact/ +36 1 382 0700

Усі, хто має домашніх тварин і тварин, приватні особи, які пропонують допомогу в організації дозволу та притулку на Угорському кордоні.

ФОП пропонують транспорт, притулок на кордоні з Угорщиною.

Проживання

  • Szeged

Ми можемо розмістити 15 людей у ​​Сегеді, Угорщина, в офісі нашої технологічної компанії Antavo, і забезпечити проживання, харчування, засоби гігієни, Інтернет тощо протягом наступних 4-5 тижнів. Є окремі кімнати, а є простір, який є частиною відкритого простору. Ми можемо допомогти з поїздкою з кордону. Ми розмовляємо англійською та угорською мовами. (В житло можна,тільки БЕЗ тварин) Ви можете зателефонувати / надіслати повідомлення.

whatsapp me: Zsuzsa Kecsmar +36703767273

Албанія

  • Дозволяє в’їзд українцям незалежно від візового статусу, але не надає Албания притулок. 
  • Зі Львова до Тірани найкраще дістатися через Загреб і потім через Хорватію та Чорногорію до прикордонного містечка Улчін – 23 години на авто за нормальних умов.
  • В Албанії найкраще залишатися в таких містах: Тірана, Дуррес, Хімара, Саранда, Гірокастра, Корча, Пермет.
  • В Албанії підтримку може надати Хенрик Егетемайер, адреса: Shetitorja Mentor Xhemali, K4, AP Nr. 6, 6401 Permët Shqipëri, Тел. +355 68 2899 858, henryk@nonline.eu

Болгарія

Нідерланди

Голландські імміграційні юристи

Ви можете перебувати в Нідерландах без візи до 90 днів.

З 28 лютого 2022 року голландська міграційна служба (IND) не прийматиме рішень щодо українських заяв про надання притулку протягом 6 місяців після прибуття в країну. Це називається мораторієм для прийняття рішень. Це означає, що станом на даний момент ви можете перебувати на території Нідерландів протягом 6 місяців без ризику репатріації. Очікується, що цей закон буде змінено у зв’язку з останньою ухвалою ЄС про 3-річне право знаходження та працевлаштування українців у країнах ЄС. (джерело)

Державна допомога:

Надається: місце для проживання в центрі прийому шукачів притулку. Це означає, що вам буде де спати, вас нагодують, за потреби отримають медичну допомогу і ваші діти зможуть ходити до школи. Проте, оскільки в Нідерландах наразі не вистачає житла для шукачів притулку, екстренне житло надається у військових казармах, човнах, холах та наметах. Там ви не маєте особливої приватності, і надаються лише основні зручності, такі як ліжко та їжа.

Документи:

В’їжджаючи в ЄС в Нідерланди необхідний діючий біометричний паспорт (як це і було раніше)

Якщо ви вже перетнули кордон ЄС в іншій країні, проходити митний контроль не потрібно – його немає, ви можете вільно подорожувати з Польщі (наприклад) в Нідерланди на автобусі, авто, потязі.

Норвегія

Ви повинні бути в Норвегії або на норвезькому кордоні, щоб подати заяву на притулок. Норвезька влада більше не вважає Україну безпечною країною. Ми поки не знаємо, як буде розвиватися ситуація і як будемо розглядати заявки про захист. Ми оновимо цю інформацію, коли буде доступна додаткова інформація.

Португалія

Більше інформації про португальські притулки

Туреччина

  • Віза: українські громадяни не потребують візи для поїздок строком меншим за 60 днів (180 днів в сумі на кожні 6 місяців) 
  • Як залишитися на довше: щоб залишитися у Турції на довший період, ви маєте отримати ikamet, документ який дозволяє залишатися до одного року, пр отриманні вперше, та на два роки  в подальшому. 

План дій 

1. Полетіти чи поїхати до Турції. Віддайте перевагу великим містам, наприклад, Анкарі чи Стамбулу. (Знаходиться на відстані 5-6 годин автомобілем від Анкари. Чиновники тут працюють швидше, тому у вас більше шансів, що вашу заявку буде розглянуто раніше 4 місяців) 

2. Знайти апартаменти Airbnb на 1-2 місяці.

3. Знайти  місце проживання на більш довгий період. Поговоріть із власником про довший строк (Важливо! Це має бути офіційно). Після того як оберете місце, подайте документи на ikamet та виконайте дії вказані нижче.

Тут є хороший гайд щодо документів та процесу їх отримання (російською) http://room-number.ru/turkey/ikamet/

Контакти консульства

Скандинавські країни

Вакансії

Естонія

https://www.pagulasabi.ee/en – інформація від естонської ради у справах біженців (контакти для евакуації, психологічна допомога) для тих, хто вже перейшов кордон – допомогу у її перетині вони зараз не надають.

Громадян України, у яких є біометричний паспорт, можуть подорожувати до країн Шенгенської угоди без візи та перебувати там до 90 днів протягом 180-денного періоду.

Державна допомога

Уряд Естонії наразі пропонує наступну допомогу українцям, залишаючим територію України:

  • Відправляє автобуси до кордону Польща-Україна та перевозить до Естонії безкоштовно.
  • Надає безкоштовне тимчасове житло в Естонії.
  • Видає речі першої необхідності.
  • Допомагає з пошуком роботи.
  • Допомагає з влаштуванням дітей у садочки та школи.
  • Вирішує медичні питання у міру їх виникнення.
  • При покупці будь-якої сім-карти ТЕЛЕ2 або Elisa, дзвінки в Україну безкоштовні.
  • Проїзд у громадському транспорті буде безкоштовним за посвідченням біженця з України.
  • У банку SEB можна безкоштовно відкрити банківський рахунок
  • Безкоштовну психологічну допомогу онлайн і на місці: щоб отримати, напишіть на емейл psychelp.est@gmail.com та розкажіть про себе та яка допомога вам потрібна. З вами зв’яжуться протягом доби. Також можна залишити заявку тут

Іспанія

Iнстаграм юриста, Ольги Захарової, пост в інстаграмі з інформацією щодо отримання притулку в Іспанії.

Ви можете перебувати в Іспанії без візи до 90 днів.

В’їжджаючи в ЄС в Іспанії, необхідно мати діючий біометричний паспорт.

Якщо ви вже перетнули кордон ЄС в іншій країні, проходити митний контроль не потрібно, ви можете вільно подорожувати з інших країн.

Правила перетіну в статусі біженця

Іспанія є членом ЄС і для неї актуальна інформація про те, що українські біженці матимуть право жити та працювати в Європейському Союзі до трьох років відповідно до плану надзвичайних ситуацій.

На цей час відомо лише, що більшість регіональних урядів готові приймати українських біженців.

Створено 100 військових шпиталів для тих, хто прибуває з пораненнями або потребує іншої медичної допомоги. Мадрид запропонує 1000 ліжок у міській лікарні Зендал з цією ж метою, як і Мурсія та Андалусія.

Планується створення системи, яка дозволить 100 000 українців, які вже живуть в Іспанії, «легально жити та працювати» в Іспанії, не відповідаючи звичайним критеріям дозволу на проживання та роботу для осіб, які не є членами ЄС. Залишається незрозумілим, чи буде ця пропозиція зроблена також для новоприбулих українських біженців.

Прессекретар уряду Ізабель Родрігес підтвердила, що українські біженці будуть «повноправними громадянами» з моменту прибуття в Іспанію, зокрема «з точки зору доступу до роботи».

Тимчасовий захист

Інформація станом на 11 березня

Тимчасовий захист дозволяє залишатися на території Іспанії протягом одного року та передбачає дозвіл на проживання, право на роботу та соціальну допомогу. Після закінчення першого року дії, тимчасовий захист продовжується автоматично ще на один рік, якщо орган, уповноважений щодо оголошення тимчасового захисту, його не припинив.

Право на тимчасовий захист в Іспанії мають:

1) громадяни України, які до 24 лютого 2022 року перебували в Іспанії, які внаслідок збройного конфлікту не можуть повернутися в Україну.

2) Громадяни третіх країн або особи без громадянства, які легально проживали в Україні на підставі дійсного дозволу на проживання (постійного чи іншого студента), виданого відповідно до законодавства України, і не мають права повертатися до своєї країни чи регіону.

3) громадяни України, які до 24 лютого перебували в нерегулярній ситуації в Іспанії і які внаслідок збройного конфлікту не можуть повернутися в Україну.

4) члени сімей осіб, зазначених у статтях 1 і 2, у такому вигляді:

а) до подружжя або їхнього фактичного партнера;

б) їхнім неодруженим неповнолітнім дітям або їхнім дружинам, без різниці щодо того, чи вони народилися у шлюбі чи поза ним, чи були усиновлені;

в) інші близькі родичі, які на момент виникнення обставин, пов’язаних із масовим напливом переміщених осіб, проживали разом у складі сім’ї та повністю або переважно перебували на їх утриманні.

Важливо: Інформації про надання тимчасового захисту щодо новоприбулих українців наразі немає.

Процедура надання тимчасового захисту:

1. Процедура буде розпочата за заявою заінтересованої особи.

2. Клопотання про тимчасовий захист оформлюється шляхом особистої явки заінтересованої особи до посадових осіб Головного управління поліції, приймальні та довідкові центри Міністерства інклюзії, соціального захисту та міграції або, у відповідних випадках перед визначеними поліцейськими дільницями.

3. Для цього будуть представлені всі документи, що підтверджують належність до групи застосування режиму тимчасової охорони.

4. У разі неповнолітніх віком до 18 років, які перебувають у супроводі повнолітнього, запит подає відповідальна за них особа.

5. Працівники поліції візьмуть відбитки пальців у заявників та видадуть їм під час звернення квитанцію, що підтверджує подання їхньої заяви, яка міститиме присвоєний NIE (ідентифікаційни номер іноземця).

Барселона: +34900703030 (гаряча лінія допомоги біженцям з України)

Консульство України в Барселоні – carrer Numancia, 185, +34 934 02 89 56

Консульство в Мадриде: Rda. Abubilla, 52, 28043 Madrid, Spain

Італія

Безвіз за наявності біометричного паспорту, кількість днів, дозволених для безвиїздного перебування – 90 днів, кожні 180 днів

Житло

Чорногорія

Правила перетину на сьогодні

МВС прийнято рішення, що громадяни України можуть в’їхати в Чорногорію без підтвердження вакцинації або тесту, але з обов’язковою самоізоляцією на 7 днів;

Станом на зараз Чорногорія не дозволяє в’їзд без діючих закордонних паспортів.

Єдине виключення відразу на кордоні подати заяву про політичний притулок в Чорногорії.

Посольство в терміновому порядку ініціювало перед Урядом зміни щодо в’їзду громадян України в Чорногорії у виключних випадках без діючих документів. Відразу після ухвалення рішення ми вас проінформуємо

Правила перетіну в статусі біженця

Подавати документи на політичний притулок в Чорногорії. Для цього ви звертаєтеся до найближчої управи поліції де вам роз’яснюють процедуру, і ви маєте в Подгориці, в МВС, в дирекції за азіл, подати клопотання, разом з обгрунтовуючими документами. Час розгляду вашого клопотання за Законом може сягати до двох років. На цей час ви користуєтеся захистом Чорногорії і можете перебувати на її території без сплати туристичного збору чи без оформлення дозволу на проживання.

Консульство

Консул Михайло Шматов, +38267698686, consul_me@mfa.gov.ua.

Волонтёры

  1. Олександр – помощь с переездом и на границе

+382 69902031 what’s app

+380504871518 viber

  1. Олена – помощь с переездом и на границе

+382 69909542 what’s app

+380667275432 viber

  1. @hd_monte instagram direct
  2. Оксана Васильева

Киргизстан

Правила перетину на сьогодні

Документами, дійсними для виїзду за кордон для громадян України, є:

– паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

– проїзний документ дитини;

– дипломатичний паспорт України;

– службовий паспорт України;

– посвідчення особи моряка (за наявності судової ролі або виписки із неї);

– посвідчення члена екіпажу повітряного судна (за наявності запису в польотному завданні);

– свідоцтво на повернення в Україну (тільки для повернення в Україну).

Безвізовий в’їзд

Українці можуть в’їжджати, слідувати транзитом, виїжджати та перебувати на території Киргизької Республіки без віз строком до 90 (дев’яносто) діб з дня перетину державного кордону.

Понад 90 (дев’яносто) діб або з метою працевлаштування або на постійне проживання

Громадяни України зобов’язані мати візу Киргизької Республіки у разі в’їзду на територію Киргизької Республіки на строк понад 90 (дев’яносто) діб або з метою працевлаштування або на постійне проживання.

Консульство:

Оренда нерухомості:

http://an.kg/snyat-kvartiru/

Leave a Reply